13 Eylül 2017 Çarşamba

Ada



Herhangi bir karaya sınırım olmamalı benim. Hiç bir ruhun sularında yüzmemeliyim. Başımı kaldırdığımda gördüğüm o sonsuz mavi içinde, kimse bilmeden uçmak yetmeli ruhuma.

Ada olmak istiyorum ben. Köpük köpük dalgasıyla, göğüs kafesini şişirerek çığlıklar atan martılarıyla, küçük ve kimsenin ayak basmadığı bir ada olmalıyım. O soğuk ve güvensiz ayak izlerinden tiksiniyorum artık. İşte tam da bu yüzden, bastığı yerin kıymetini bilmeyen zayıf ruhlardan uzak durmalıyım.

Yaralarımın da farkındayım. İçimde, yaralarıyla güçlenen bir ben var ki, ne yapacağını bazen ben bile kestiremiyorum. Şunu biliyorum ki; Aşk uğruna heba edilen her kelimenin savaşçısıyım artık. Kendini bilmeyen  ruhları, sarf ettikleri o yalan söylemlerin dışına savurmak istiyorum.

Sonra…duruluyorum…tüm bu agresif düşüncelerimi silip atan bir renk görüyorum gözlerinde, ansızın. Elimde olmadan, sıcacık bir kuşatma içine giriyorum…Tüm anlamsızlıkların içinde beliriyorsun birdenbire. Sen oluyorum ve ben yok oluyorum yeryüzünde. Seni affetmek ruhumu hafifletecek biliyorum. Belki yine avuç içlerinde eriyip gideceğim. Tüm susuzluğum bitecek, dudaklarına dokunduğumda.

Ama, hayır.. Elinde olsa yapmazdı, yaşatmazdı bunların hiç birini desem de, seni aklamaya çalışsam da içimde, bu asla unutulmayacak. İhanetinin cehennemine attığın sevgimiz, tekrar eski yeşilliğine dönmeyecek. Üzerine sinen is ve duman  kokusu  yakacak genzimizi her buluşmamızda. 

Ciğerlerime temiz hava çekmek istiyorum, ben... Yemyeşil bir vadide günler boyu yürümek. Yolculuklarımın güvenli limanlara varmasını diliyorum her gün.

Bir daha sana rastlamamak tek temennim.



Seni çok sevsem de…

Mel/Kitap/Giriş

Hiç yorum yok:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...